+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/-silicon-core-pipe-extrusion-line.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229163855_316.jpg

Линија за истиснување на јадрото на силикон

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

Суровина на подлогата за цевки од силиконско јадро е полиетилен со висока густина, внатрешниот слој користел најниско триење

коефициент на силика гел солиден лубрикант. Тоа е отпорност на корозија, мазен внатрешен wallид, погодно дување на гас  

пренос на кабел, и ниски трошоци за изградба. Според потребите, различни големини и бои на мали

цевките се концентрираат со надворешна обвивка. Производите се применуваат на комуникација со оптички кабел

мрежен систем за автопат, железница и така натаму.

Конкурентна предност:

Производната линија може да реализира повеќе основни цевки истовремено, одвиткување со голема брзина и

брзо и рамномерно покривање на надворешната обвивка. Синхроно влечење, пресекување и завртување на готовиот производ

се контролираат со компјутер, со голема брзина на производство и ефикасност.

Контактирајте не