+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/small_lab_testing_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301160053_270.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301160059_539.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301160105_535.jpg

Линија за истиснување на мала лабораторија

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Малите линии за тестирање на истиснување обезбедени од Шангај JWELL можат да ги задоволат барањата за истиснување,

тест за леење, производство на листови, истегнување и композитен итн. Некои ги користат овие линии

Хемиски колеџи и истражувачки институти за пластика за обработка и тестирање на перформансите на полимерот

материјал; Исто така е за развој на нови производи или правење примероци и друга примена во пластика

фабрички оддел за истражување.

Контактирајте нѐ