+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/spc_composite_floor_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на подот од СПЦ

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Композитниот под на СПЦ е екструдиран од ПВЦ-материјал, кој се провлекува од четири машини за ролери, и ламиниран со ПВЦ-филм во боја, ПВЦ-обложен слој и ПВЦ-базална мембрана, еднократно, процесот е едноставен, завршувајќи ја ламинираноста со топлина и без лепак. .

 

спецификации: 

модел

80 / 156

92 / 188

110 / 220

Ширина на производот (мм)

1050

1220

1220

Дебелина на производот (мм)

3-8

3-8

3-8

капацитет

400-500kg / ч

800-1000kg / ч

1200-1400kg / ч

Главната моќност на мотор

75kw

110kw

160kw

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Конкурентна предност: 

1, водоотпорен, отпорен на влага. Тоа фундаментално го решава проблемот со тоа што дрвените производи лесно се распаѓаат и отекуваат откако се влажни и влажни во влажна и повеќеводна средина и може да се користат во средина каде што не можат да се применат традиционални производи од дрво.

2, Шарена, широк спектар на бои за избор, има и природна дрвена текстура и дрвена текстура и може да се прилагоди според вашата лична личност. 

3, Висока заштита на животната средина, без загадување и може да се рециклира. Производот не содржи бензен и формалдехид. Тоа е еколошки производ што може да се рециклира и во голема мера заштедува употреба на дрво.

4, висока отпорност на пожар, може ефикасно да се запали пламен, оган рејтинг достигнува ниво Б1, само-гаснење во случај на пожар, не произведува токсични гасови.

5, инсталацијата е едноставна, конструкцијата е погодна, не е потребен комплициран процес на градење, а времето и трошокот за инсталација се заштедени.

6, Без пукање, без проширување, без деформација, без одржување и одржување, лесно се чисти, заштедува трошоци по одржување и одржување.

Контактирајте не