+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/ скроб-исполнет-био-пластичен-план-борбен-компонентен-линија.jpg
  • /upfile/2020/12/28/20201228135148_771.jpg
  • /upfile/2020/12/28/20201228135436_332.jpg

Скроб исполнет био-пластичен состав на PLA PBAT линија

Место на потекло: Кина
Бренд име: Wellвел
Потврдување: ISO CE
Минимална Подреди Кол: 1
Начин на плаќање: 30% аванс со T / T, 70% отплата на одмор пред пратката со T / T.

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

Пластиката е широко развиена на многу полиња поради неговите предности на мала тежина, висока јачина, стабилни хемиски својства и ниска цена. Индустријата за пластика се развива многу брзо и не постои соодветен начин за фрлање на употребената пластика, што предизвикува сериозни загадување на природната средина. Така, студијата за биоразградлива пластика е неизбежна! Цврстиот отпад, како што е пластиката, ќе ја загади животната средина, длабоко закопана ќе ја нападне земјата, горењето ќе го загади воздухот, ова не се основните решенија за проблемот. Основно решение за проблемот е да се развијат разградливи пластики наместо неразградливи пластики. Разградливите пластики се развиени за заштита на животната средина. Има многу смисла. Одличните перформанси на разградливите пластики се очигледни и имаат широки изгледи за развој.

 

спецификации:

 

модел

L / C

Забрза

моќност на мотор

Ниво на вртежен момент

капацитет

Типична формула

CJWH-52

40-56

300rpm

45KW

9N.m / cm3

150 кг / ч

Био-пластика

+ 55% скроб

+ 15% глицерин

CJWH-65

40-56

300rpm

75KW

9N.m / cm3

240 кг / ч

CJWH-75

40-56

300rpm

132KW

9N.m / cm3

440 кг / ч

CJWH-95

40-56

300rpm

250KW

9N.m / cm3

820 кг / ч

CJWS-52

40-56

300rpm

55KW

11N.m / cm3

190 кг / ч

CJWS-65

40-56

266rpm

90KW

11N.m / cm3

310 кг / ч

CJWS-75

40-56

300rpm

160KW

11N.m / cm3

550 кг / ч

CJWS-95

40-56

300rpm

315KW

11N.m / cm3

1060 кг / ч

CJWS-75 Plus

44-56

330rpm

200KW

13.5N.m / cm3

700 кг / ч

 

Конкурентна предност:

Дозирање системСуровината од био-пластика, скроб и пластификатор се внесува во екструдер со двојна завртка преку точни фидери LIW одделно со висока автоматизација и флексибилност за прилагодување на формулацијата.
 

Соединение системменувач на вртежен момент, буриња отпорни на абење и отпорни на корозија и елементи на завртки, вратило со голем вртежен момент и безбедносна спојка, ефикасно загревање и прецизна контрола за да се обезбеди стабилно, сигурно и долгорочно производство.

Подводен систем за сечењеАвансиран систем за сечење под вода може да произведе елипсовидна пелета со висока автоматизација, затворениот систем нема емисија на чад и прашина во околината и може да се прилагоди на различните барања за капацитет.

Помошни помагала низводноБогата и разумна опрема низводно реализира хомогенизација, просејување, сушење и ладење се додека автоматското амбалажа непречено се спаси.

Контактирајте не