+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/steel_reinforced_spiral_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302150745_984.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302150753_388.jpg

Линија за истиснување на челични армирани спирални цевки

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Засилена цевка има карактеристики не е лесна при корозија на челичната лента, горниот дел од челичната лента има подебел заштитен слој, армираното ребро не е лесно при уривање, цвест е поврзан силно, цврстината на истегнување на цевката е аксијална насоката е висока, така што за време на употребата цевката не е лесна за истекување. Ние го применивме патентот за оваа машина, а бројот на патентот е ZL200920073200.4 и 200910054675.3.

 

спецификации: 

тип

Опсези на лични карти (мм)

Вкупна моќност

JWSG-1200

ID200-1200

200

JWSG-2000

ID200-2000

245

JWSG-2600

ID1200-2600

280

JWSG-3000

ID1400-3000

300

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не