+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/stretch_film_extrusion_line_.jpg

Линија за истиснување на истегнување на филм

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Производствената линија на истегнување на филмот главно се користи за ПЕ литиумски електричен филм; ПП, PE дише филм; Индустриско пакување со термо-смалување од ПП, ЈП, ПЕТ, ПС.

Опремата е составена од екструдер, глава на умре, фрлен лист, надолжно истегнување, попречно истегнување, автоматско навивање и систем за управување. Потпирајќи се на нашата напредна способност за дизајнирање и обработка, карактеристиките на нашата опрема се:

Специјален дизајниран надолжен опсег ролери

Системот за управување и управување се од светски позната марка

Контролниот систем е од прецизна програма PLC

Голема точност на истегнување, голема брзина и стабилен работен статус

 

спецификации: 

материјал

 ПП, ЈП, ПЕТ, ПС

Однос на истегнување

1-10

Опсег на ширина

500-3000mm

Опсег на дебелина

0.05-0.3mm

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не