+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/thermoplastic_elastomers_series_.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142459_624.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142514_441.jpg

Серија на термопластични еластомери

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:


Термопластиката е најпотенцијалната нова материјала во моментов, комбинирајќи ги двете предности на пластика и гума.

што може да се користи во автомобилизмот, електрониката, инженерството и медицината итн.

TPS TPU TPV TPEE TPO

 

Главните технички параметри: 

 модел

L / D

Забрза

капацитет

CJWH65

48-64

300-600rpm

300-500 кг / ч

 

CJWH75

 

48-64

 

300-600rpm

 

300-500 кг / ч

CJWH95

48-64

300-600rpm

300-500 кг / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не