+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/tree-layer-pvc-solid-wall-pipe-co-extrusion-production-line-.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229163624_185.jpg

Трислојна ПВЦ цврста Wallидна цевка Ко-истиснување Производствена линија

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

Развиен од компанијата wellвел ги користи трите екструдери за 3-4 слоја ко-екструзија. Оваа линија усвојува

најновата дизајнирана завртка за вентилација J + PP и CaCo3 и уредот за контрола на компјутер PLC и автоматски

уред за откривање на дебелина, така што машината може да го зголеми процентот на CaCo3 во листот

производство за да се намалат трошоците за листот и произведениот лист може да се здобијат со добри физички својства

и понатамошни способности за обработка. Тоа е најнапредната машина за лимови во Кина.

 

спецификации:

модел

Спецификација на цевки (мм)

екструдер

Главна моќност на моторот (kw)

Излез (кг / час)

JWG-PVC250 Трислоен

75-250

SJZ65 / 132 + 55/110

37 + 22

300-400

JWG-PVC450 Трислоен

200-450

SJZ80 / 156 + 65/132

55 + 37

400-600

JWG-PVC630 Трислоен

315-630

SJZ92 / 188 + 65/132

110 + 37

740-900

 

Контактирајте нѐ