+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pc_pmma_optic_sheet_extrusion_line-27.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301162245_609.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229153402_278.jpg

Линија за истиснување на водоотпорен лист TPO PVC EVA PE

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Линија за истиснување на водоотпорен лист TPOW 

Компанијата Jwell го прифаќа солидниот ролна за комбинирање на повеќеслојни, оваа нова технологија го прави листот TPO

има добра функција против откривање ветер. Водоотпорниот лист ТПО е нов вид на водоотпорен производ,

што се произведува со термопластичен полиолефин плус антиоксиген и пластификатор и така натаму, средниот слој е полиестер

ткаенина за арматура, површината е ламинирана со текстилни влакна и алуминиумска фолија. Овој вид на водоотпорен лист TPO

има одлики на добра водоотпорна и еластичност. Главно се користи за куќа, тунел 、 подрумска архитектура

и други водоотпорни полиња.

Линија за истиснување на водоотпорен лим ПВЦ, ЕВА, ПЕ 

Главно се користи за производство на ПВЦ, ЕВА, PE водоотпорен лист, се користи за водоотпорна индустрија во куќа, архитектура и подрум,

архитектурен водоотпорен проект во резервоар, брана, тунел за пат, тунел за железнички пат, засолниште за бомби, жито

складиште, депонија за отпадоци, отстранување на отпадни води и сл.

 

 

Главните технички параметри: 

модел

JWP130 / 26 + JWP130 / 26-2400

JWE75 / 36 + JWE65 / 36-3400

Структура на производот

ПВЦ + мрежа + ПВЦ

TPO + NET + TPO

Ширина

2200mm

3200mm

Дебелина

0.5-3mm

0.8-3mm

тип

JWP130 / 26

JWE75 / 36 , JWE65 / 36

капацитет

1500kg / h

1200kg / h

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не