+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/tpo_pp_foam_composite_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301150126_640.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161845_130.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161856_574.jpg

Линија за истиснување на композитен лист TPO + PP пена

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

 

Тоа е успешно развиено од Jwell Machinery прифаќа специјална структура на TPO завртката, пластифицирајќи постојано,

рамномерно, уникатен метод на композитна обработка, композитните производи имаат висока јачина на врзување, без затегнувачка деформација,

без формалдехид, тоа е компанија на wellвел според материјалите за внатрешни работи на автомобилот, а полето препорачува друг домашен

напредна линија за производство на композитни листови, оваа композитна материјал има флексибилно работење, висока ефикасност на композитирање,

со предност да се заврши третманот на линиите на површинскиот слој на TPO еднаш, со основниот материјал да биде врел 

притискање и компонирање заедно еднаш, тоа е тотално диеферентно од претходниот композитен метод, овој производ е широко применет

во висока класа внатрешна декорација 、 таван 、 цевка на автомобилот и така натаму.

Главните технички параметри: 

тип

JW100 / 33

JW120 / 33

дебелина (мм)

0.5 

0.5 

ширина (мм)

1000 

1500 

капацитет

120 кг / ч

220 кг / ч

Главната моќност на мотор

55kw

132kw

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не