+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/tpu_film_extrusion_line-55.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227091942_208.jpg

Линија за истиснување на филмови TPU

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

TPU (термопластичен полиуретански) лист има одлична карактеристика на висок напон, голема сила на истегнување, добра цврстина,

отпорност на стареење, еколошки нетоксични, антимикотични и антибактериски, отпорност на абење и корозија, биолошки

компатибилност Широко се користи во областа на чевли, облека, играчки исполнети со воздух, надводна и подводна спортска опрема,

медицинска опрема, опрема за фитнес, материјал за автомобилско седиште, чадор, торба за багаж, стакло од куршум, материјал за пакување.

Производствената линија прифаќа истиснување и калибрација на ролери со дебелина на листот 0.05-2 мм и ширина 1000-2000 мм,

што може да произведе про transparentирен, обоен и композитен производ.

Главните технички параметри: 

 

 

модел

 

Ширина на производи (мм)

 

Дебелина на производите (мм)

 

Капацитет (kg / h)

JWS120 / 36

1000-2000

0.05-2.0

200-300

JWS130 / 36

1000-2000

0.05-2.0

300-400

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не