+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/twin_screw_dyer_free_vented_pet_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/01/20190301155506_651.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161120_645.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229161131_388.jpg

Линија за истиснување на ПЕТ лист без двоен завртка

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

JWELL развива паралелна линија за истиснување со двојни завртки за ПЕТ-лист, оваа линија е опремена со систем за гас и без единица за сушење и кристализација. Линијата за истиснување има својства на мала потрошувачка на енергија, едноставен процес на производство и лесно одржување. Сегментираната структура на завртките може да ја намали загубата на вискозитет на ПЕТ смола, симетричната и ролентен календар со ightenthin го зајакнува ефектот на ладење и ги подобрува капацитетот и квалитетот на листот. Фидер за дозирање со повеќе компоненти gecan точно го контролира процентот на девствен материјал, материјал за рециклирање и главна серија, за тоа листот е широко користен индустрија за пакување со термоформирање.

 

Главните технички параметри: 

модел

Повеќеслоен

еден слој

Високо-ефикасен

тип

JW75 & 36 / 40-1000

JW75 / 40-1000

мраз JW95 & 52 / 44-1500

Детството

0.15-1.5 毫米

0.15-1.5 毫米

0.15-1.5 毫米

Главната моќност на мотор

110 千瓦 / 45

110

250kw / 55kw

капацитет

500 кг / ч

450 кг / ч

800-1000 кг / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте нѐ