+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/upvc_water_supply_.jpg

Цевка за водоснабдување и дренажа UPVC и линија за истиснување на цевки за електрична заштита CPVC

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Оваа производна линија прифаќа специјален дизајн на завртки и мувла за да се направи материјалот лесно да се формира со униформа пластифицирање, голема брзина на производство, стабилно работење и лесно ракување

 

спецификации: 

тип

 Спецификација на цевки (мм)

екструдер

Макс. Излез (кг / час)

Вкупна моќност (kw)

JWG-PVC160

Ø63~Ø160

SJZ65 / 132

250~300

100

JWG-PVC250

Ø75~Ø250

SJZ65 / 132

250~300

110

JWG-PVC315

Ø200~Ø315

SJZ80 / 156

300~400

180

JWG-PVC450

Ø200~Ø450

SJZ80 / 173

450~500

245

JWG-PVC630

Ø315~Ø630

SJZ92 / 188

650~750

350

JWG-PVC800

Ø400~Ø800

SJP130 / 26

1000~1300

420

JWG-PVC1000

Ø500~Ø1000

SJP135 / 31

1150~1300

460

JWG-PVC1200

Ø800~Ø1200

SJP135 / 31

1150~1300

550

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не