+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/upvc-cpvc-pipe-extrusion-line-65.jpg

Линија за истиснување UPVC / CPVC цевки

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Перформанси & Предности

Различни спецификации и модели на ПВЦ екструдер со двојни завртки можат да произведат цевки со различен дијаметар и различна дебелина на wallидот.

Специјално дизајнирана структура на завртки со униформа пластификација и голем излез. Калапи за истиснување изработени од висококвалитетен легиран челик, хромирање со внатрешен канал за проток, третман на полирање, отпорност на абење и корозија; со наменски ракав за големи димензии, квалитетот на површината на цевката е добар;

Специјалниот секач за ПВЦ цевка усвојува ротирачки уред за стегање, за кој не е потребна замена на тела со различни дијаметри на цевки. Со уред за шамирање, сечење, шамирање, калапи во еден чекор. Поддржете изборна машина за bвонење преку Интернет

Контактирајте не