+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/water_drainage_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229162000_365.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229162011_355.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229162024_414.png

Линија за истиснување на лим за одводнување на вода

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Направен е од материјал HDPE, неговата форма има конусна конвексност, има функции на дренажа и складирање вода,

и има карактеристики на висока цврстина и отпорност на притисок.

 

Главните технички параметри: 

модел

JWS-120

JWS-150

ширина (мм

2000мм-3000 

2000мм-5000 

дебелина (mm)

0.5-3.0 

0.5-3.0 

капацитет (кг / час)

600 

1000 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

 

Конкурентна предност:

Традиционалниот метод на дренажа е да се користат тули и камчиња за дренажа. Одводните плочи ги заменуваат традиционалните дренажни методи,

заштеда на време, енергија и инвестиции и намалување на товарот на зградите.


Апликација:

За подземни згради или зазеленување на покривот. Обложени со материјал од геомембрана,

има карактеристики на дренажа, водоотпорност, отпорна на влага и вентилација.

Контактирајте нѐ