+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/wpc_pelletizing_series.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142558_222.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142619_237.jpg

Серија за пелетизирање на WPC

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

WPC ко-ротирачка паралелна машина за плетизација, со години на сумирање, можеме да ја направиме конвенционална

машина или висок капацитет и издржлива машина според барањата на клиентот.

Главните технички параметри: 

модел

Л / Д

Забрза

капацитет

CJWA75

40-44

500-600rpm

500-600 кг / ч

 

CJWA95

 

40-44

400-500rpm

 

1000-1200 кг / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

 

Контактирајте нѐ