+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pe-38.jpg

Линија за истиснување на профил на дрво-пластика од WPC (PP, PE, PVC)

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Во денешно време, во моментов се користи двостепен начин, примена на поширока гранулација со двојно-конус или дво-екструдер, и потоа производи за екструдер со двојно-конус или единечна завртка, главно користени во подни затворени или надворешни, парапети, послужавник, како што се ПЕ пластични производи за истиснување.

Предности: едноставна работа, пониски барања до целокупното технолошко ниво и соодветна опрема за мувла и истиснување отколку во еден чекор, а исто така и релативно помала инвестиција во опрема.

 

спецификации: 

модел

Спецификација на завртката (мм)

Главна моќност на моторот (kw)

Капацитет (kg / h)

SJZ65

65 / 132

37

150-180

SJZ72

72 / 152

45

220-300

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не