+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/xpe_ixpe_foaming_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227174137_892.jpg

Линија за истиснување на листови за пенење XPE, IXPE

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Карактеристики на материјалот за пенење XPE: неговата структура е независен материјал со затворена ќелија, така што има и топлинска изолација, навлажнувачка функција, истовремено намалувајќи ја отпорноста на бучава и вода, плус сопствена отпорност на топлина, отпорност на стареење, хемиска отпорност, особено во согласност со меѓународната еколошки барања. 

Површината на IXPE листот е мазна, блиска, а везикулата е мала и рамномерна.

 

спецификации: 

екструдер

JWS90

JWS120

JWS150

JWS180

Дија завртка. (Мм)

90

120

150

180

L / D

28: 1

28: 1

28: 1

28: 1

Брзина на завртка R / Min

10-38

10-38

10-38

10-38

Време на пенење

5-35

5-35

5-35

5-35

ладење метод

Вода за ладење

Капацитет (Макс) Kg / h

80

120

180

350

Ширина на производот (мм)

1100

1100-1300

1100-1400

1100-1600

Дебелина на производот (мм)

2-6

2-6

3-12

3-12

Вкупна моќност (KW)

200

315

400

450

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Апликации: 

XPE лист за пенење може широко да се користи во централниот проект за климатизација, проект за цевки, голем контејнер, напреден композитен слој; поставата на торбите, пакувањето на таблата со интегрирано коло, ѓонот од напредни спортски обувки, изолација од перница и топлина за автомобил, материјал за украсување, лебдечки материјал и леплива лента со еден или двоен слој и така натаму.

IXPE листот е широко користен во градежништво, хемиски цевки, термички проекти, производител на автомобили и бродови, пакет, земјоделство, риболов, спортска сала и полиња за музеј.

Контактирајте не