+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/pc_pmma_optic_sheet_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување XPS лист

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Има совршена структура со саќе од затворен ќелија и во моментов е препознаена како материјал за топлинска изолација. Се базира на обновување на гранулите на EPS полистирен одбор како главна суровина. Производот се произведува со истиснување, стилизирање, цртање и сечење. Густината, апсорпцијата на вода, топлинската спроводливост и коефициентот на пропустливост на пареа се пониски од другите видови. Изолациониот материјал во форма на плоча има карактеристики на добра цврстина, мала тежина, херметичка отпорност, отпорност на корозија, анти-стареење, ниска цена, итн., И е широко користен во системите за изолација на покривот; wallsидови на ладилници, касарни, складишта за жито и граѓански објекти Топлинска изолација; изградба на земја на писти на аеродроми, плоштади; градежни работи за патишта и железници; партициони системи за згради, канцелариски згради, фабрики итн.

Опремата XPS има два вида машина за стегање со една завртка и машина за стискање со една завртка со иста насока. Спецификациите се: Φ135 /Φ

150 машински серија со истиснување на завртки ft Φ75 /Φ150 машина за истиснување на рамни двојни серии со единечна завртка за истиснување. Ко-ротирачката машина за стегање со двојна завртка може да обработи состојки кои се состојат од многу компоненти поради одличната ефикасност на мешање.

Неодамна развиената единица за пенење СО2 на wellвел користи СО2 наместо фреон и бутан за производство на екструдирана табла XPS, што е зелена и еколошка и евтина.

 

спецификации: 

модел

XPS135 / 150

XPS75 / 150

екструдер

Ф135 / 32

Ф150 / 34

Ф75 / 40

Ф150 / 40

моќност на мотор

75 / 90kw

55 / 75kw

90kw

55 / 75kw

Ширина на производот

600-1200mm

600-1200mm

Дебелина на производот

20-120mm

20-120mm

капацитет

M200м3 / ден

M300м3 / ден

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не