+ 86-519 87878918-
AlbanianEN
  • /img/biomass-and-mineral-powder-filled-bio-plastic-pla-pbat-compounding-line.jpg
  • /upfile/2020/12/28/20201228145701_523.jpg

Linja e përzierjes së biomasës dhe pluhurit mineral mbushur Bio-plastikë PLA PBAT

Vendi i origjinës: Kinë
Brand Name: Mirë
Certifikim: ISO CE
Sasia minimale Rendit: 1
Kushtet e pagesës: 30% parapagim nga T / T, 70% pushim para dërgesës nga T / T.

HETIM
  • Detaje
  • Video Fabrika
  • Përparësia konkurruese
  • PAKETIMI & Dërgimi

Përshkrim:

Plastika është zhvilluar gjerësisht në shumë fusha për shkak të avantazheve të saj të peshës së lehtë, forcës së lartë, vetive kimike të qëndrueshme dhe kostos së ulët. Industria e plastikës po zhvillohet shumë shpejt dhe nuk ka asnjë mënyrë të përshtatshme për të hedhur plastikën e përdorur, të cilat shkaktojnë serioze ndotja e mjedisit natyror. Kështu, studimi i plastikave të biodegradueshme është i pashmangshëm! Mbeturinat e ngurta siç janë plastika do të ndotin mjedisin, të varrosur thellë do të pushtojnë tokën, djegia do të ndotë ajrin, këto nuk janë zgjidhjet themelore të problemit. Zgjidhja themelore e problemit është zhvillimi i plastikës së degradueshme në vend të plastikës së pa-degradueshme. Plastika e degradueshme janë zhvilluar për të mbrojtur mjedisin. Ka shumë kuptim. Performanca e shkëlqyeshme e plastikës së degradueshme është e dukshme dhe ka një perspektivë të gjerë zhvillimi.

 

specifikimet:

 

Model

L / C

Shpejtësi

fuqia motorike

Niveli i momentit rrotullues

kapacitet

Formula tipike

CJWH-52

40-56

400rrpm

55KW

9N.m / cm3

180KG / H

Bio-plastike+35%

Biomasa & minerale

pluhur

CJWH-65

40-56

400rrpm

110KW

9N.m / cm3

360KG / H

CJWH-75

40-56

400rrpm

160KW

9N.m / cm3

530KG / H

CJWH-95

40-56

400rrpm

355KW

9N.m / cm3

1100KG / H

CJWS-52

40-56

400rrpm

75KW

11N.m / cm3

260KG / H

CJWS-65

40-56

400rrpm

132KW

11N.m / cm3

450KG / H

CJWS-75

40-56

400rrpm

200KW

11N.m / cm3

680KG / H

CJWS-95

40-56

400rrpm

400KW

11N.m / cm3

1300KG / H

CJWS-75 Plus

44-56

400rrpm

250KW

13.5N.m / cm3

800KG / H

 

Përparësia konkurruese:

Sistemi i dozimitLëndët e para të bio-plastikës, pluhurit të biomasës dhe pluhurit mineral futen në ekstruder me dy vida përmes ushqyesve të saktë LIW veç e veç me automatizim të lartë
dhe fleksibilitet për të rregulluar formulimin.
Sistemi i përzierjesEkstruderi modular me vidë binjake i pajisur me kuti ingranazhesh me çift rrotullues super të lartë, fuçi dhe elementë vidash rezistent ndaj konsumit dhe rezistent ndaj korrozionit, bosht çift rrotullues të lartë dhe tufë sigurie, ngrohje efikase dhe kontroll të saktë për të siguruar një prodhim të qëndrueshëm, të besueshëm dhe afatgjatë.
Sistemi i prerjes nënujoreSistemi i prerjes nënujore Advance mund të prodhojë topth eliptik me automatizim të lartë, sistemi i mbyllur nuk ka emetim të tymit dhe pluhurit në mjedis dhe mund të përshtatet me kërkesat e ndryshme të kapacitetit.
Pajisjet ndihmëse në rrjedhën e poshtmePajisjet e pasura dhe të arsyeshme në rrjedhën e poshtme realizojnë homogjenizimin, sitjen, tharjen dhe ftohjen derisa automatikisht të paketohet automatikisht.

1. Jwell is the largest plastic extrusion machine manufacturer in China.We work closely with world famous brand , your equipment can also be equipped with  any component brand you wish .

2. Jwell has twin parrel screw extrusion test line and single screw test line . Our test lab support you test under realistic production conductions as well as further enhance your processing technology through our test and help you choose the right type of equipment .

3. Working with Jwell you can be confident that your service and maintenance requirements will be correctly documented and that you have exactly the right resources and skills in place before start-up. Our experienced team will work with you to identify the people, resources and process documentation you will need to support your maintenance activities.
4. Jwell provides technical, driving and systems training to employees and engineers from supplier from all over the world.

All the machines are packaged by our professional team, will be packed by wooden pallet. For some important spare parts, we will pack with the wooden box.

NA KONTAKTONI