+ 86-519 87878918-
AlbanianEN

Lajme

Ti je ketu : Fillimi / Lajme

CHINAPLAS2019 Pajisje të shkëlqyeshme- Linja e nxjerrjes së fletës së paketimit mjedisor PLA/PET

Koha: 2019-05-15

1.jpg

2.jpg

Linja e nxjerrjes së fletës së paketimit mjedisor PLA/PET

Acidi polilaktik (PLA) është një lloj i ri i materialit të biodegradueshëm me bazë bio dhe të rinovueshme. PLA është bërë nga materiale niseshte të propozuara nga burimet e bimëve të rinovueshme (të tilla si misri, kasava, etj.). Glukoza u mor nga niseshteja me sakrifikim, pastaj acidi laktik me pastërti të lartë u prodhua nga fermentimi i glukozës dhe shtameve të caktuara, dhe më pas acidi poli laktik me peshë të caktuar molekulare u sintetizua me sintezë kimike. Ka biodegradueshmëri të mirë, mund të degradohet plotësisht nga mikroorganizmat në natyrë në kushte të veçanta pas përdorimit, dhe përfundimisht gjeneron dioksid karboni dhe ujë, i cili nuk ndot mjedisin. Kjo është shumë e dobishme për mbrojtjen e mjedisit dhe njihet si një material miqësor me mjedisin.

Mund të përdoret në prodhimin e fletëve PET dhe PLA, të zvogëlojë konsumin e energjisë të tharjes së para-kristalizimit dhe të përshtatet me prodhimin e materialeve dytësore. Ka karakteristikat e rendimentit të lartë, konsum të ulët të energjisë dhe plasticizim të shkëlqyeshëm. Vida është një strukturë e blloqeve të ndërtimit me kombinime të shumta dhe ka një gamë të gjerë aplikimesh. Nuk është i përshtatshëm vetëm për prodhimin e PET, por gjithashtu i përshtatshëm për materiale të biodegradueshme PLA dhe materiale të degradueshme me bazë niseshteje.          

3.jpg

Linja e prodhimit të nxjerrjes së fletëve të paketimit të mbrojtjes së mjedisit PLA/PET është e përbërë kryesisht nga ekstruder i dyfishtë i sheshtë, ndërrues rrjetë, pompë matëse, vdes, tre rrotulla, kllapa ftohëse, tërheqje, dredha -dredha etj. Lloji i ri i ekstruderit të dyanshëm bashkëdrejtues ka karakteristikat e konsumit të ulët të energjisë, procesit të thjeshtë dhe mirëmbajtjes së lehtë të pajisjeve. Struktura e tij unike e kombinimit të vidave minimizon rënien e viskozitetit të rrëshirës PET. Roli simetrik me mure të hollë përmirëson efikasitetin dhe produktivitetin e ftohjes, si dhe cilësinë e çarçafëve. Pajisja e ushqyerjes me shumë përbërës mund të kontrollojë në mënyrë të arsyeshme proporcionin e materialeve të reja, materialet e riciklimit, masterbatch etj. Fletët e prodhuara mund të përdoren në fushat e printimit dhe paketimit të thithjes së plastikës. Sistemi elektrik miraton nënsistemin Siemens, i cili karakterizohet nga funksionimi i thjeshtë, automatizimi i lartë dhe kursimi i kostos.

Fuçi është e pajisur me shkarkues të dyfishtë vakum për të siguruar shkarkimin e plotë të ujit dhe gazit.

Ekstruderi është i pajisur me një pompë matëse të shkrirjes me një dalje të vazhdueshme të tensionit dhe një kontroll automatik të presionit dhe shpejtësisë me qark të mbyllur.

E gjithë makina miraton kontrollin PLC për të realizuar kontrollin automatik të cilësimit të parametrave, funksionimit të të dhënave, funksioneve të reagimit dhe alarmit.

Linja e re e prodhimit të nxjerrjes me tre shter PET pa tharje (nuk ka nevojë për sistemin e tharjes së dehumidifikimit të kristalizimit) është një njësi fletësh PET dhe PLA me cilësi të lartë e zhvilluar nga kompania. Procesi i prodhimit të tij është i thjeshtë, konsumi i energjisë është i ulët dhe kostoja e prodhimit zvogëlohet shumë.

4.jpg

Përdorimet: Përpunueshmëri e shkëlqyeshme, transparencë, pengesë, jo toksike, pa erë, pa ndotje, e lehtë për t'u ricikluar dhe karakteristika të tjera.

Formimi i vakumit: paketimi i ushqimit, kutitë e lodrave, kutitë e shkrimit, kutitë e dhuratave, veglat e dorës dhe paketimet e pajisjeve.

Përdorimi i Barrierës: Paketimi i Pjesëve Elektronike.

Përdorim i përgjithshëm: palosje, jakë veshje, materiale dekorative, dosje, mbulesa dokumentesh.

Përdorime të veçanta: pajisje mjekësore, paketim farmaceutik, mbrojtje industriale kundër korrozionit, tepsi për pjekje në furrë me mikrovalë.

5.jpg

Kontakti: Michelle Jiang

Mail:[email mbrojtur]

Whatsapp/Wechat/Line/Skype/Telefon:+ 86 18851210802