+ 86-519 87878918-
AlbanianEN

Lajme

Ti je ketu : Fillimi / Lajme

CHINAPLAS2019 Pajisje të shkëlqyera- Linja e nxjerrjes së filmit TPU

Koha: 2019-05-15

1.jpg2.jpg

 Linja e nxjerrjes së filmit TPU 

 

Fleta TPU (poliuretani termoplastik) ka veti të shkëlqyera të tensionit të lartë, tension të lartë, rezistencës dhe plakjes, dhe ka karakteristika të shkëlqyera të mbrojtjes së mjedisit, jo toksike, anti-myk dhe anti-bakterial, rezistencës ndaj konsumit dhe korrozionit, biokompatibilitetit etj. Me Përdoret gjerësisht në këpucë, veshje, lodra për tu fryrë, pajisje sportive për ujë dhe nënujore, pajisje mjekësore, pajisje për palestër, materiale për sediljet e makinave, cadra, valixhe, çanta lëkure, etj. Mund të përdoret gjithashtu në xham të papërshkueshëm nga plumbat, materiale paketimi Me

TPU po bëhet gjithnjë e më popullore për shkak të performancës së saj superiore dhe konceptit të mbrojtjes së mjedisit. Aktualisht, TPU mund të përdoret si zëvendësim për PVC kudo që përdoret PVC. Filmi TPU jo vetëm që mund të lidhet me pëlhura të ndryshme, por gjithashtu mund të përdoret për të prodhuar produkte me skicë të qartë dhe madhësi të qëndrueshme nga termoformimi me vakum. Me rritjen e ndërgjegjësimit për mbrojtjen e mjedisit në Kinë, produktet TPU po përdoren gjithnjë e më shumë. Midis tyre, zonat me rritje të shpejtë janë rreshtimi i këpucëve, të brendshme termike, të brendshme transparente, rrip shpatullash transparente, rrip elastik dhe shirit mjekësor që merr frymë.

1.jpg

Linja e prodhimit miraton metodën e nxjerrjes dhe formimin e rrotullës për të prodhuar fletë me trashësi 0.05-2 mm dhe gjerësi 1000-2000 mm, përfshirë fletët transparente, fletët me ngjyra dhe fletët e përbëra të materialeve të ndryshme.

 

Përbërja e Linjës së Prodhimit TPU

1. Ekstruderi me një vidë

2. Ndërruesi hidraulik i ekranit

3. pompë matëse

4. myk

5. Pajisja për mbulimin e filmit

6. kalendar

7. Sistemi i kontrollit të temperaturës së rrotullës

8. Kllapa ftohëse dhe pajisja e zvogëlimit

9. Traktor, Pajisje e Rrotullimit të Buzës së Mbeturinave

10. Mbështjellës me pozicion të dyfishtë

11. Kompleti i plotë i sistemit të kontrollit elektrik

12. Pajisjet ndihmëse

 

2.jpg

Kontakti: Michelle Jiang

Mail:[email mbrojtur]

Whatsapp/Wechat/Line/Skype/Telefon:+ 86 18851210802