+ 86-519 87878918-
AlbanianEN

Lajme

Ti je ketu : Fillimi / Lajme

Prodhuesit e nivelit të lartë të pajisjeve të tubave izolues —— Makineria Shanghai Jwell

Koha: 2018-11-04

Kompania JWELL i përgjigjet në mënyrë aktive kërkesës së tregut, dhe ndërmerr edhe një herë linjën e prodhimit të diametrit të madh 2 metra të linjës së nxjerrjes së tubave izolues.

Aktualisht, Kompania e Pajisjeve të Tubave Shanghai JWELL ka furnizuar vazhdimisht 14 linja prodhimi prej 2 metrash tub izolimi me diametër super të madh në treg. Keni përvojën më të pjekur në dizajn dhe cilësi të qëndrueshme të pajisjeve!
Kalibër super i madh 2 metra PE linjë e prodhimit të tubave termoizolues e prodhuar në SHANGHAI JWELL PIPE PAJISJET CO, LTD, kanë një pozitë udhëheqëse në industri, dhe dizajni është unik dhe i ri. Miratoni ekstruder me një vidë me efikasitet të lartë, shkallë të lartë automatizimi, funksionim të lehtë, prodhim të vazhdueshëm, të qëndrueshëm dhe të besueshëm. Për shkak të prodhimit të pajisjeve është e qëndrueshme, teknologji e pjekur, klientët janë shumë të kënaqur.
Tub izolues PE i quajtur edhe tub mbrojtës i jashtëm PE, tub xhakete, tub mëngësh. Tub izolimi PE i varrosur drejtpërdrejt përbëhet nga shtresa e jashtme mbrojtëse e polietilenit me densitet të lartë, material izolues plastik të ngurtë poliuretani dhe tub çeliku. Materiali izolues është shkumë poliuretani e ngurtë, dendësia është 60kg/m3 ~ 80kg/m3, mbush plotësisht boshllëkun midis tubit të çelikut dhe tubit të zorrës dhe ka një shkallë të caktuar të forcës ngjitëse. Formoni një tërësi të fortë midis tubit të çelikut, tubit të jashtëm dhe shtresës izoluese. Shkuma e tubit izolues poliuretani të varrosur drejtpërdrejt ka veti të mira izoluese mekanike dhe termike. Në situata normale, mund të përballojë temperatura të larta prej 120 ° C dhe mund të përballojë temperatura të larta deri në 180 ° C përmes modifikimit ose kombinimit me materiale të tjera izoluese. Zbatohet për një larmi inxhinieri izoluese të tubacionit me ujë të ftohtë, të nxehtë, me temperaturë të lartë dhe të ulët.
Karakteristikat e produktit të tubit izolues PE
Përdoret gjerësisht në lëngun, rrjetin e transmetimit të gazit, tubacionet kimike, inxhinierinë e naftës inxhinierike, kimike, rrjetin e ngrohjes qendrore, tubacionin e ventilimit të kondicionimit qendror dhe inxhinierinë komunale.
Cost Kostoja e projektit është e ulët.
Më pak okupim të tokës, ndërtim më të shpejtë dhe mbrojtje më të mirë të mjedisit.
Tube Tubi i xhaketës kursen energji, ruajtës, izolim të mirë dhe jetë të gjatë shërbimi.
● Të gjitha linjat e alarmit të rrjedhjes janë siguruar për siguri. Sapo rrjedhja të ndodhë diku në tubacion, përmes përçimit të linjës së alarmit, vendndodhja e saktë dhe shkalla e rrjedhjes së tubacionit të izolimit mund të shfaqet në instrumentin e veçantë të testimit, në mënyrë që të informojë personelin që rrjedh të merret me tubin që rrjedh. shpejt dhe të sigurojë funksionimin e sigurt të rrjetit të ngrohjes.
 
Performanca e linjës së prodhimit të tubave izolues JWELL
 
1. Ekstruderi përdor një dizajn të ri të një vidhe të vetme me efikasitet të lartë, prezanton teknologjinë më të përparuar për të prodhuar nga jashtë. Drejtuar nga motori, procesori Siemens PLC, siguron që funksionimi i pajisjeve të jetë i qëndrueshëm dhe i besueshëm. Sistemi i kontrollit të temperaturës së mikpritësit përbëhet nga sistemi i kontrollit Siemens PLC dhe moduli i zgjerimit. Saktësia e kontrollit të temperaturës mund të kontrollohet në ± 0.5 ° C.
2.Myku përdor një strukturë spirale, falsifikim çeliku aliazh me cilësi të lartë; Kontrolli i temperaturës së bërthamës së mykut miraton ngrohjen elektrike. Kontrolli i temperaturës ka saktësi të lartë, tubi i bakrit udhëzues i vajit nuk do të grumbullojë karbon. Unaza e ngrohjes shpërndahet në më shumë zonë, rregullimi i temperaturës për secilën zonë të mykut është i kontrollueshëm.
3. Rezervuari i vakumit miratoi modelin modular. Fllanxha e kutisë së vendosjes së vakumit dhe kutia e ftohjes me llak është bërë prej çeliku inox. Hunda miraton llojin e ndryshimit të shpejtë të lidhjes, e cila është e përshtatshme për pastrim dhe zëvendësim, dhe kapërcen defektet e instalimit dhe çmontimit fiks.
4. Lloji i vemës tërheq makinën, është i lehtë për funksionim, më pak humbje tubash dhe tërheqje të mëdha, funksionim i qëndrueshëm.
5. Krahu i ushqimit të makinës prerëse miraton strukturën e çelikut, forcë të lartë dhe të qëndrueshme.
6.Të dhënat teknike
Që nga fillimi i saj, Shanghai JWELL Pipe Equipment Co, Ltd është fokusuar në nevojat e klientëve, të kombinuara me avantazhet e pajisjeve të avancuara të tubave brenda dhe jashtë vendit, është përpjekur të sigurojë pajisje me kosto të lartë për tregun, dhe të plotësojë vazhdimisht nevojat teknologjike në rritje të klientëve, të prezantojë teknologji të avancuar të prodhimit dhe koncepte të avancuara të projektimit për klientët terminalë.