+ 86-519 87878918-
AlbanianEN

Lajme

Ti je ketu : Fillimi / Lajme

Avancimi i prodhimit të parandalimit të epidemisë Jwell ndërkohë që ekstruderi jo i endur i Meltblown është në furnizim të shkurtër

Koha: 2020-02-21

24 orë në internet mbështetje teknike

 

 

Z.Wang tha që në mënyrë që të lehtësohej mungesa e materialeve parandaluese të epidemisë sa më shpejt të jetë e mundur, shumë klientë të Jwell Machinery në industrinë e gomës dhe plastikës hoqën dorë nga pushimi i CNY dhe punuan jashtë orarit për të bërë që materialet e parandalimit të epidemisë të arrijnë në vijën e parë të parandalimi i epidemisë më shpejt.

Jwell Machinery, si furnizues i pajisjeve, gjithashtu bashkëpunon në mënyrë aktive me prodhimin dhe furnizimin e materialeve anti-epidemike. "Në janar 2020, kur mësuam se shumë klientë po punonin jashtë orarit për lloje të ndryshme të materialeve të reja plastike të ndërtimit (mbështjellje të papërshkueshme nga uji, tuba inxhinierie komunale, materiale ndërtimi për mbrojtjen e mjedisit të montuar të integruar) për ndërtimin e spitalit Leishenshan dhe Huoshenshan, ne menjëherë vendosëm hiqni dorë nga CNY. Gjatë pushimeve, lëvizni shpejt, mobilizoni ushtarë elitë, inxhinierë të mirëmbajtjes së pajisjeve dhe siguroni lidhje në terren me klientët përmes udhëzimeve të terminalit të largët për të siguruar prodhim fillestar të qëndrueshëm për përdoruesit e kompanisë dhe siguroni teknike 24-orëshe shërbime mbështetëse. "z. Tha Wang.

 

Zgjidhja e përgjithshme e makinerive Jwell të Fabrikës Smart

Kthehuni në punë paraprakisht Furnizimi me pëlhurë jo të endura / ekstruder filmi

Me zhvillimin e shpejtë të epidemisë, furnizimet e materialeve anti-epidemike të tilla si maska, veshje mbrojtëse dhe pëlhura jo të endura për prodhimin e maskave janë bërë urgjente. Në mënyrë që të sigurojë kapacitetin e prodhimit të maskave të lëndëve të para dhe veshjeve mbrojtëse të lëndëve të para, Jwell organizoi shpejt punonjësit nën mbikëqyrjen e të gjitha palëve, dhe me premisën për të bërë parandalimin dhe kontrollin e saj të epidemisë, mori lejen për të rifilluar punën më 4 shkurt .

Jwell Machinery në mënyrë aktive siguron makineri profesionale dhe pajisje mbështetëse për industrinë e mbrojtjes së industrisë së mbrojtjes: PP jo-endura extruder / PP shkrirë jo-endura extruder / TPU / EVA / TPE film nxjerrje linjë.

Z.Wang u tha gazetarëve se aktualisht, kërkesa e tregut për materiale sanitare dhe anti-epidemike është shumë e nxehtë, dhe disa produkte të njohura janë në mungesë. Pasi kompania të rifillojë punën, ka më shumë porosi dhe është shumë e njohur në treg. 

 

PP jo të endura / PP Makineri për nxjerrje të pëlhurave jo të endura të shkrirë

Jwell ka përvojë të gjerë në industrinë e materialeve mjekësore. Midis tyre, jo të endura polipropileni të shkrirë, të cilat janë materiale të rëndësishme për parandalimin dhe kontrollin e epidemisë, përdorin materiale të papërpunuara speciale të polipropilenit dhe shtojnë gjurmë aditivësh të gradës mjekësore materials Materialet mjekësore të bëra nga materiale speciale të prodhuara nga procesi i nxjerrjes paralele binjake Jwell duke përdorur teknologjinë unike të procesit. Ky material i veçantë ka karakteristikat e rrjedhshmërisë së qëndrueshme, shpërndarjes së ngushtë të peshës molekulare dhe performancës së shkëlqyeshme të rrotullimit. Përdoret për prodhimin e materialeve jo të endura të shkrirë dhe mund të përdoret gjerësisht në mbrojtjen mjekësore, materiale sanitare, materiale filtri dhe fusha të tjera.

Kjo zgjidhje ofron një seri të plotë të zgjidhjeve për shumë prodhues profesionistë në Kinë dhe jashtë saj. Jwell po koordinon zinxhirin e furnizimit dhe po përgatitet të sigurojë më shumë linja prodhimi për ndërmarrjet e ndërlidhura vendase për të kontribuar më shumë në parandalimin e epidemive.

Linja e nxjerrjes së filmit TPU / EVA / TPE

 

 

Filmi TPU bazohet në fishekëve TPU dhe bëhet në një film përmes një procesi të hedhjes. Jwell mbështet në përvojën e prodhimit të shumë prodhuesve të poliuretanit TPU. Përmes optimizimit dhe inovacionit, ai përdor një ose më shumë ekstruderë me një vidë për bashkëekstrusion. Secili ekstruder ndahet në 8 zona të kontrollit të temperaturës për kontroll të saktë të temperaturës dhe prodhim maksimal. Mund të arrijë 600KG / H dhe mund të përdoret në mënyrën e shpërndarjes me një shtresë, A / B / A ose A / B. Filmi TPU ka karakteristika të shkëlqyera si mbrojtja e mjedisit, jo-toksike, anti-myk, anti-bakterial, rezistent ndaj konsumit dhe anti-korrozionit, dhe bio-compatible. Përdoret gjerësisht në veshje të izolimit mjekësor, kapele mbrojtëse dhe produkte të tjerë të izolimit mjekësor të materialeve dhe këpucëve të parandalimit të shëndetit dhe epidemisë, veshje, lodra me inflatable, pajisje sportive, pajisje mjekësore, pajisje fitnesi etj

Bazuar në kërkesat e dixhitalizimit të fabrikës dhe menaxhimit inteligjent, kjo seri modelesh ofrojnë funksione të tilla si kontrolli automatik, marrja e të dhënave, ruajtja e të dhënave, analiza e të dhënave, menaxhimi i prodhimit, monitorimi global sinkron i largët, etj., Për të realizuar të gjithë grupin e prodhimit të ekstruderit linjat ose menaxhimi i fabrikës së ekstruderit dhe Dixhitalizimi dhe vizualizimi i proceseve. Shumë me kosto efektive.

Z.Wang tha se aktualisht, shumica e stafit në montimin dhe përpunimin e seminarit kanë mbërritur. Për shkak të punës së parandalimit dhe kontrollit të ndërmarrjes në vend, megjithëse epidemia ka penguar rifillimin e prodhimit në masë, ajo përsëri mund të garantojë prodhimin normal dhe funksionimin e fabrikës. Pajisjet e para të grumbullit në vitin e minjve u ngarkuan dhe u dërguan në Gjermani sot.

"Ky lloj besimi është bërë konsensusi i Jwellist." Për sa kohë që ne luftojmë fort dhe i kushtojmë vëmendje sigurisë dhe efikasitetit, porosia në dorë do të dorëzohet patjetër kur shtypet. "Kompania Jwell po koordinon zinxhirin e furnizimit dhe po përgatitet të sigurojë më shumë linja prodhimi për ndërmarrjet e ndërlidhura vendase dhe të huaja për të kontribuar në parandalimin e epidemisë dhe parandalimin e epidemisë.