+ 86-519 87878918-
AlbanianEN

Lajme

Ti je ketu : Fillimi / Lajme

Makineria Jwell ndihmon për të ndërtuar një fermë të gjelbër detare!

Koha: 2019-03-30

Kultura tradicionale në det të hapur në kafazin neto përdor kryesisht kafazin prej druri, trapin e peshkimit prej druri dhe shkumën plastike. Do të shkaktojë ndotje serioze në zonën e detit para dhe pas prodhimit dhe kultivimit, dhe është gjithashtu i dobët në rezistencën ndaj valëve të erës dhe rezistencës ndaj rreziqeve. Aktualisht, i gjithë grupi i zgjidhjeve të projektit të ofruara nga Makineria Jwell përfshin linjën e nxjerrjes së profilit të pedalit të Plastikut të Peshkimit të Trashit + makinë derdhëse me kovë lundruese + linjë nxjerrjeje të tubave detarë, e cila është trendi i akuakulturës detare në të ardhmen. Ky produkt ka një sërë përparësish, të tilla si mbrojtja e mjedisit të gjelbër, riciklueshmëria, rezistenca ndaj tajfunit, rrezet kundër plakjes, rrezatimi ultraviolet etj. Siguron që mjedisi ekologjik detar të mos shkatërrohet. Shtë promovuar jashtë vendit. Zonat e akuakulturës bregdetare vendase po popullarizohen gradualisht.

Pedalët detarë janë bërë nga polietileni me densitet të lartë (HDPE, përmbajtje (> 95%) si lëndë e parë kryesore dhe përpunohen me anë të procesit të nxjerrjes. Ato mund të lidhen, fiksohen, montohen dhe instalohen në forma të ndryshme me ndihmën e aksesorëve të tjerë metalikë ose plastikë sipas nevojave aktuale ose dizajnit inxhinierik, dhe përdoret për produktet që lundrojnë në sipërfaqen e ujit dhe tokës në vende të tilla si skelë, pontone dhe platforma. 

Pedali detar është një lloj i ri i produktit për mbrojtjen e mjedisit, i cili përfshin agjent antistatik, antioksidues dhe agjent ultraviolet anti-UV. Formohet në një hap, pa probleme dhe pa rrjedhje. Ai plotëson ASTM, CE të Bashkimit Evropian dhe GB9687-1988 standardin kombëtar të shëndetit të Shoqatës Amerikane të Materialeve dhe Testimit. Ka antioksidant, anti-korroziv, pa erozion të ujit të detit, ndotje dhe dëmtime ekologjike. Shtë i përshtatshëm për përdorim normal në mjedis natyror siç është rrezet e diellit të fortë, zhytja e ujit të freskët (të detit), etj.

Fotografia e vijës së nxjerrjes së profilit të pedalit detar

Dizajni profesional i kovës lundruese detare nga makineria Jwell

Kova lundruese, e njohur edhe si module lundruese modulare, janë bërë nga polietileni me densitet të lartë (HDPE, përmbajtje (> 95%) si lëndë e parë kryesore dhe përpunohen me anë të formimit të goditjes. Ato mund të lidhen, fiksohen, montohen dhe instalohen në forma të ndryshme me ndihmën e pjesëve të tjera metalike ose plastike (bulonave) sipas nevojave aktuale ose projektimit inxhinierik, dhe përdoren për lidhje ujë-tokë në skelë, pontone, pishina, platforma dhe vende të tjera. Një produkt që noton në sipërfaqen e ujit Me

Makinë e derdhjes së kovës lundruese detare lundruese

JWZ-BM30F/160F/230F Makinë e derdhjes së goditjes

1. I përshtatshëm për prodhimin e specifikimeve të ndryshme të kovës lundruese.

2. Miratoni sistemin e nxjerrjes me dalje të lartë dhe llojin e ruajtjes së kokës së vdesë.        

3. Sistemi i kontrollit servo hidraulik për të zvogëluar konsumin e energjisë.

Frame System-tuba detarë HDPE

Sistemi kornizë i kafazit të ujit të detit me forcë të lartë është i përbërë nga tuba HDPE.

Ky lloj tubi ka forcë dhe qëndrueshmëri të mirë. Metoda e lidhjes së kornizës e bën atë të ketë aftësinë t'i rezistojë valëve të tajfunit. Në të njëjtën kohë, materiali i kornizës është përpunuar nga teknologjia e teknologjisë së lartë të plakjes anti-ultraviolet dhe korrozionit kundër ujit të detit. Jeta e saj e shërbimit është më shumë se 10 vjet. Karakteristikat e tubit HDPE janë si më poshtë:          

 (1) Polietileni ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit, veti të mira higjienike dhe jetë të gjatë shërbimi.         

 (2) Polietileni ka fleksibilitet unik dhe rezistencë të shkëlqyer ndaj gërvishtjeve.          

 (3) Polietileni ka rezistencë të shkëlqyer të temperaturës së ulët.           

(4) Polietileni ka qëndrueshmëri të mirë në thyerje me rritje të shpejtë të plasaritjeve           

(5) Instalim dhe lidhje e lehtë dhe e besueshme e tubave të polietilenit

Fotografia e linjës së nxjerrjes së tubave detarë

Çdo hetim i makinave të mësipërme ose keni nevojë për mbështetje plotësisht kryesore për këto makina, ju lutem mos ngurroni të më kontaktoni në WhatsApp/Wechat/Email.

Whatsapp/Wechat/Line/Skype: + 86 18851210802

Adresa e E-mail Zyrtare e Jwell:[email mbrojtur]