+ 86-519 87878918-
AlbanianEN

Lajme

Ti je ketu : Fillimi / Lajme

Jwell PEEK PPSU POM Sheet Rod Extrusion Line

Koha: 2019-06-28

1, PEEK (polieter-eter-keton , , është material polimer termoplastik kristalor me një temperaturë shkrirjeje prej 334. Ka avantazhe të forcës së lartë mekanike, rezistencës ndaj temperaturës së lartë, rezistencës ndaj goditjes, ngadalësimit të flakës, rezistencës ndaj acideve dhe alkaleve, rezistencës ndaj hidrolizës, rezistencës ndaj konsumit, rezistencës ndaj lodhjes, rezistencës ndaj rrezatimit dhe vetive të mira elektrike.

2, Ka një pikë shkrirjeje më të lartë (334 ℃) dhe temperaturë kalimi qelqi (143), temperaturë përdorimi të vazhdueshëm 260.

3, Standardi i pranuar për matjen e ndezshmërisë së materialeve është UL94, dhe rezultati i PEEK është V-0, i cili është niveli më i mirë i ngadalësimit të flakës.

4, Rezistencë e shkëlqyeshme e lodhjes ndaj stresit alternativ të krahasueshëm me materialet e aliazhit.

5, PEEK përdoret gjerësisht në hapësirën ajrore, automobilistike, elektrike dhe elektronike, përpunimin mjekësor dhe ushqimor.

PPSU është sulfid polifenileni, një lloj plastike inxhinierike termoplastike me performancë të shkëlqyer gjithëpërfshirëse. Karakteristikat e saj të jashtëzakonshme janë rezistenca ndaj temperaturës së lartë, rezistenca ndaj korrozionit dhe vetitë superiore mekanike.

Kontakti: Michelle Jiang

Mail:[email mbrojtur]

Telefoni/Whatsapp:+ 86 18851210802