+ 86-519 87878918-
AlbanianEN

Lajme

Ti je ketu : Fillimi / Lajme

Jwell Twin vidë Linja e nxjerrjes së fletëve PET të ventiluara pa tharëse

Koha: 2019-04-29

Jwell zhvilloi linjën e nxjerrjes paralele të dyfishtë të vidhave për fletën PET, kjo linjë e pajisur me sistem të gazimit, dhe nuk ka nevojë për njësi tharjeje dhe kristalizimi. Linja e nxjerrjes ka vetitë e konsumimit të ulët të energjisë, procesit të thjeshtë të prodhimit dhe mirëmbajtjes së lehtë. Struktura e segmentuar e vidhave mund të zvogëloni humbjen e viskozitetit të rrëshirës PET, rulja kalendarike simetrike dhe me mure të holla forcon efektin e ftohjes dhe përmirëson kapacitetin dhe cilësinë e fletës. Ushqyesi i dozimit me shumë përbërës mund të kontrollojë përqindjen e materialit të virgjër, materialin e riciklimit dhe grupin kryesor, fleta është përdoret gjerësisht për industrinë e paketimit termoformues.

Linja e nxjerrjes së fletëve APET, PETG, CPET me një shtresë ose me shumë shtresa

Shtë një nga linjat më të përparuara të prodhimit me teknologji dhe stabilitet të pjekur në Kinë. Krahasuar me pajisjet e tjera të të njëjtit lloj, është mbi 30% më e lartë në efikasitetin e përgjithshëm. Kjo linjë është e përshtatshme edhe për PS, PP, PE gjithashtu.

Fletë PETG

PETG quhet PET me temperaturë të ulët, është një material i ri paketimi miqësor me mjedisin me karakteristika të tilla si shkëlqimi i lartë, transparenca e mirë, vetia e shkëlqyer e barrierës, vetë-ngjitja, e cila përdoret për lidhjen e zamit dhe përpunimin me frekuencë të lartë.

Fleta CPET

CPET është një lloj PET i modifikuar, me rezistencë të mirë ndaj temperaturave të larta, zakonisht përdoret për paketim në furrë me mikrovalë.

Fletë grilë optike stereoskopike PET

Mund të përdoret si pako e klasit të parë për kozmetikë, ilaçe, duhan dhe alkool dhe mallra të zakonshme si shkrimi, reklama, postera dhe të gjitha llojet e kartave.

Fletë PLA

PLA është një lloj poliesteri alifatik i formës së vijës. PLA mund të përdoret në pako të ngurtë të frutave, perimeve, vezëve, ushqimeve të gatuara dhe ushqimeve të pjekura, gjithashtu mund të përdoret për paketimin e sanduiçit, biskotës dhe disa pako të tjera si lule të freskëta.

Linja e nxjerrjes paralele me dy vida JWELL PET

Kontakti: Michelle Jiang

Mail:[email mbrojtur]

Whatsapp/Wechat/Line/Skype/Phone:+86 18851210802

Faqja e internetit:Makinë nxjerrëse plastike, makinë derdhëse goditjeje plastike, makinë përzierëse pelletizuese, makinë riciklimi plastike-CHINA JWELL Machinery Co, Ltd.