+ 86-519 87878918-
AlbanianEN
  • /img/peek_ppsu_rod_board_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155434_595.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155446_925.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229155459_811.jpg

PEEK/PPSU Shufra/Bordi/Linja e nxjerrjes së tubave

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

Mirë

Numri Modeli:

 

Certifikim:

CE ISO

 

HETIM
  • Detaje
  • Përparësia konkurruese
  • PAKETIMI & Dërgimi

Përshkrim:

 

1, PEEK (polieter-eter-keton , , është material polimer termoplastik kristalor me një temperaturë shkrirjeje prej 334. Ka avantazhe të forcës së lartë mekanike, rezistencës ndaj temperaturës së lartë, rezistencës ndaj goditjes, ngadalësimit të flakës, rezistencës ndaj acideve dhe alkaleve, rezistencës ndaj hidrolizës, rezistencës ndaj konsumit, rezistencës ndaj lodhjes, rezistencës ndaj rrezatimit dhe vetive të mira elektrike.

2, Ka një pikë shkrirjeje më të lartë (334 ℃) dhe temperaturë kalimi qelqi (143), temperaturë përdorimi të vazhdueshëm 260.

3, Standardi i pranuar për matjen e ndezshmërisë së materialeve është UL94, dhe rezultati i PEEK është V-0, i cili është niveli më i mirë i ngadalësisë së flakës.

4, Rezistencë e shkëlqyeshme e lodhjes ndaj stresit alternativ të krahasueshëm me materialet e aliazhit.

5, PEEK përdoret gjerësisht në hapësirën ajrore, automobilistike, elektrike dhe elektronike, përpunimin mjekësor dhe ushqimor.

 

PPSU është sulfid polifenileni, një lloj plastike inxhinierike termoplastike me performancë të shkëlqyer gjithëpërfshirëse. Karakteristikat e saj të jashtëzakonshme janë rezistenca ndaj temperaturës së lartë, rezistenca ndaj korrozionit dhe vetitë superiore mekanike.

 

 

Aplikimet:

 

Gama e temperaturës së funksionimit afatgjatë të PEEK nga -100 ℃ në +250 ℃, përdoret gjerësisht në industrinë e hapësirës ajrore, mjekësore, farmaceutike dhe të përpunimit të ushqimit, të tilla si përbërësit strukturorë të analizuesit të gazit në satelitë, tehe të shkëmbyesve të nxehtësisë, Rezistenca e tij superiore ndaj fërkimit e bën atë një material ideal për aplikimet e fërkimit siç janë kushinetat me rrota, kushinetat e thjeshta, sediljet e valvulave, vulat dhe unazat e konsumit të pompës.

 

Përdorimi kryesor i PPSU është në fushën e pajisjeve elektronike, të tilla si prodhimi i skeleteve të transformatorit, bobinave të spirales me frekuencë të lartë, priza, priza, korniza instalimesh, bateri të daulleve të kontaktorit dhe pjesë të ndryshme të saktësisë.

 

specifikimet:

 

Model

SJZ45 / 25

material

PEEK/PPSU/POM

Shkalla kryesore e revolucionit të motorit

10-49r / min

Fuqia kryesore e motorit

11KW

Kapaciteti (Max)

20kg / h

 

 

1. Jwell është prodhuesi më i madh i makinerive të nxjerrjes plastike në Kinë. Ne punojmë ngushtë me markën e famshme botërore, pajisjet tuaja gjithashtu mund të pajisen me çdo markë përbërëse që dëshironi.

2. Jwell ka linjë testimi të nxjerrjes së vidhave të dyfishta parrel dhe linjë testimi me një vidë. Laboratori ynë i testimit ju ndihmon të provoni nën drejtime realiste të prodhimit, si dhe të përmirësoni më tej teknologjinë tuaj të përpunimit përmes testit tonë dhe t'ju ndihmojë të zgjidhni llojin e duhur të pajisjes.

3. Duke punuar me Jwell, mund të jeni të sigurt se kërkesat tuaja të shërbimit dhe mirëmbajtjes do të dokumentohen saktë dhe se keni ekzaktësisht burimet dhe aftësitë e duhura në vend përpara fillimit. Ekipi ynë me përvojë do të punojë me ju për të identifikuar njerëzit, burimet dhe dokumentacionin e procesit që ju nevojitet për të mbështetur aktivitetet tuaja të mirëmbajtjes.
4. Jwell ofron trajnim teknik, drejtimi dhe sisteme për punonjësit dhe inxhinierët nga furnizuesit nga e gjithë bota.

Të gjitha makineritë janë të paketuara nga ekipi ynë profesional, do të paketohen me paletë druri. Për disa pjesë këmbimi të rëndësishme, ne do të paketojmë me kutinë prej druri.

NA KONTAKTONI